Charakteristika postavy ve filmu

sloh

 

Téma: Dobro, kterým se inspirovat

Slohový útvar: Charakteristika

Přidal(a): latarantulanera

 

 

Ted Lasso a jeho dobro, kterým se inspirovat

Ted je hlavní postava stejnojmenného amerického seriálu, kde se svým optimismem se snaží dát dohromady britský fotbalový tým AFC Richmond. Jako hlavní trenér tohoto družstva není moc na svou práci připraven, jelikož fotbal, který trénoval ve Spojených státech je odlišný, a proto od tohoto anglického mužstva není akceptovaný a respektovaný. Ale díky jeho pozitivní povaze na konci řady dílů zvládne získat jejich důvěru.

Jeho dobré srdce je tak unikátní, jako je jeho výrazný knír. Po fyzické stránce se velmi lehce zalíbí, je vysoký a v dobré kondici. Kromě hezké postavy je také pěkný ve tváři. Svým způsobem oblékání nechce upoutat pozornost, ale nechce ani projít bez povšimnutí. Jeho řeč těla se projevuje stejně, nevyjadřuje nadřazenost, naopak chce s ní předat pocit bezpečnosti, pochopení a přijetí. Aby se ujistil, že se lidi kolem něho budou cítit sebejistě, vystupuje až neschopně. Mezi Brity se ale odlišuje s jeho americkým způsobem oblékání a mluvení. Často se stane, že udělá vtip, který pochopí jenom jeho americký asistent.

Jestli je krásou obdařený, tak můžeme říct to samé i ohledně jeho povaze. A protože často vnější vzhled může prozradit o vnitřní duševní pohodě osoby, můžeme považovat Teda za hodnou osobu, která bude dělat vše pro pohodu a štěstí ostatních. Humor je nástroj, který používá k dosáhnutí důvěry ostatních. Toto získává i tím, že dává najevo osobám, že má o nich zájem, pamatováním si například jejich jména nebo nějakou jejich charakteristiku. Tedy jeho cíl je, aby lidi byli, jednali v jejich nejlepším potenciálu, a to nedělá pro další cíle, ale protože je přesvědčen, že dobro a štěstí jednotlivých lidí přináší prospěch pro všechny.

 

Další slohové práce:


💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy
error: Content is protected !!